Producenci

Płyn do dezynfekcji powierzchni SAIKO ZID 5L

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 130,00 zł 130.00
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Saiko-Med
Kod produktu: EAM00002

Opis

SAIKO ZID 5L - Alkoholowy preparat biobójczy do dezynfekcji powierzchni, sprzętów i wyposażenia w obszarze medycznym, kosmetycznym, spożywczym oraz w gospodarstwach domowych o działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym i wirusobójczym. 

Parametry produktu:

Producent: Saiko-Med

Kraj produkcji: Polska

Objętość netto: 5L

Postać produktu: Ciecz

Zapach: Grapefruit

Substancja czynna: 720g/kg etanolu

Pozwolenie na obrót: 8357/21

EAN: 5908269290659

Przeznaczenie:

Gotowy do użycia preparat do szybkiej dezynfekcji małych powierzchni i miejsc trudno dostępnych w obszarze medycznym - obiektach służby zdrowia (w tym na oddziałach noworodkowych i dziecięcych), szpitalach, gabinetach lekarskich i stomatologicznych, przychodniach zdrowia, domach opieki, sanatoriach, w obiektach użyteczności publicznej, w gabinetach usługowych - salonach fitness i SPA, salonach fryzjerskich i kosmetycznych, gabinetach masażu, hotelach, obiektach gastronomicznych i w przemyśle spożywczym. Preparat przeznaczony jest również do dezynfekcji powierzchni maszyn i urządzeń jak również do dezynfekcjo powierzchni mających i niemających kontaktu z żywnością takich jak blaty, stoły, szafki, klamki, uchwyty, parapety, szyby, fotele itp.; do dezynfekcji sprzętu sportowego, fitness akcesoriów fryzjerskich i kosmetycznych. Preparat posiada pełne działanie bakteriobójcze, prątkobójcze (w tym prątków gruźlicy), grzybobójcze i wirusobójcze (w tym SARS COVID 2) 

Sposób użycia:

Roztwór jest od razu gotowy do użycia. Aplikacja za pomocą spryskiwania lub przecierania. Dezynfekowaną powierzchnię należy całkowicie pokryć preparatem przy użyciu spryskiwacza z odległości 30 cm i pozostawić do wyschnięcia lub polać powierzchnię dbając o całkowite pokrycie dezynfekowanego obszaru, następnie przetrzeć powierzchnię jednorazowym czyściwem / ręcznikiem papierowym. Sprzęty i powierzchnie po wykonanej dezynfekcji, nie wymagają spłukiwania wodą. Dezynfekcję należy prowadzić w temperaturze pokojowej (ok. 20 stopni C) w odpowiednim czasie kontaktu zgodnym z badaniami mikrobiologicznymi.

Zalecenia:

- Używać preparat bez rozcieńczenia,

- nie stosować na powierzchniach wrażliwych na działanie alkoholi, 

- powierzchnia dezynfekcyjna powinna pozostać wilgotna na czas ekspozycji, 

- przed rozpoczęciem procesu dezynfekcji urządzenia elektryczne musza być odłączone od zasilania, 

- gorące powierzchnie powinny zostać schłodzone przed aplikacją produktu.

Badania mikrobiologiczne:

Bakterie (w tym MRSA) - 15 sekund wg normy EN 13727, wg normy 13697 1 minuta; 

Grzyby (C.albicans) - 15 sekund (Aspergillus brasiliensis - i.e. zarodniki czarnej pleśni) - 15 sekund wg normy 13624, wg normy EN 13697 1 minuta;

Prątki (M. tarrae) - 30 sekund, 1 minuta (M. avium), 1 minuta wg normy EN 14348;

Wirusy - pełne działanie wirusobójcze ( Polio, Adeno, Noro wtym wirusy otoczkowe HAV, HBC, HCV, HIV, Herpesvirdae, koronawirusy w ty SARS Cov 2) 15 sekund wg normy EN 14476.

Warunki przechowywania:

Przechowywać wyłącznie w oryginalnym, zamkniętym i właściwie oznakowanym pojemniku. Przechowywać w dobrze wentylowanym miejscu, w temperaturach od 5 do 25 stopni C. Dopuszczalne jest krótkotrwałe ( do 7 dni) przechowywanie produktu w zakresie temperatur od -15 do 40 stopni C. Przechowywać z dala od źródeł ciepła i otwartego ognia. Nie wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Unikać utleniaczy, mocnych kwasów i zasad.

Postępowanie z odpadami:

Odradza się zrzutu produktów do cieków wodnych i kanalizacji. Odpady produktu i zanieczyszczone opakowania przekazywać do utylizacji uprawnionym firmom. Pozostałości składować w oryginalnych pojemnikach. Utylizować zgodnie zobowiązującymi przepisami. Opróżnione i oczyszczone opakowanie nadają się do odzysku energii lub recyklingu zgodnie z obowiązującym prawem.

Środki ostrożności i pierwsza pomoc:

Objawy w wyniku zatrucia mogą wystąpić dopiero po narażeniu, w związku z czym w razie wątpliwości, bezpośredniego narażenia na produkt chemiczny lub przeciągającego się złego samopoczucia należy skonsultować się z lekarzem i pokazać etykietę/opakowanie produktu. Przez wdychanie: produkt nie został sklasyfikowany jako niebezpieczny w przypadku jego wdychania, ale pomimo to w razie stwierdzenia objawów zatrucia zaleca się usunąć poszkodowanego z miejsca narażenia oraz zapewnić mu dostęp świeżego powietrza i spokój. Jeżeli objawy nie ustąpią, należy wezwać pomoc lekarską. Przez kontakt ze skórą: W razie kontaktu ze skórą zaleca się oczyścić narażone miejsce bieżącą wodą i neutralnym mydłem. W razie zmian skórnych (piekący ból, zaczerwienienie, wysypka, pęcherze), należy udać się do lekarza z etykietą/opakowaniem produktu. Przez kontakt z oczami: Obficie płukać oczy wodą o temperaturze pokojowej przez 15 minut. Nie dopuścić do tego, aby poszkodowany tarł lub zamykał oczy. Jeżeli poszkodowany nosi soczewki kontaktowe, należy je usunąć o ile nie są przyklejone do oka, w przeciwnym  razie można spowodować dalsze obrażenia. We wszystkich przypadkach, po umyciu poszkodowanego, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem i pokazać mu etykietę/opakowanie produktu. Przez połknięcie/aspirację: w razie połknięcia, skonsultować się z lekarzem pokazując mu etykietę/opakowanie produktu. 

Dodatkowe informacje: przeznaczone dla użytkowników profesjonalnych, dotyczące środków ostrożności wymaganych przy pracy z produktem Saiko Zid Grapefruit (Dezyseptin), ubocznych skutków stosowania, zasad udzielania pierwszej pomocy, bezpiecznego postepowania z odpadami produktu i opakowaniem, znajdują się w karcie charakterystyki.

Ostrzeżenia: 

-Wysoce łatwopalna ciecz i pary. - Działa drażniąco na oczy. -Przechowywać z dala od źródeł ciepła, gorących powierzchni, źródeł iskrzenia, otwartego ognia i innych źródeł zapłonu. Nie palić. -Podjąć działania zapobiegające wyładowaniom elektrostatycznym. -Stosować rękawice ochronne/odzież ochronną/ochronę oczu/ochronę twarzy. -W przypadku dostania się do oczu: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać. -Przechowywać w dobrze wentylowanym miejscu. -Zawartość/pojemnik usuwać do odpowiednio oznakowanych opakowań na odpady, zgodnych z obowiązującymi przepisami.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl