Producenci
Promocje
Płyn do dezynfekcji powierzchni SAIKO ZID 1L
Płyn do dezynfekcji powierzchni SAIKO ZID 1L
30,00 zł 25,00 zł
szt.
Płyn do dezynfekcji powierzchni SAIKO ZID 5L
Płyn do dezynfekcji powierzchni SAIKO ZID 5L
140,00 zł 130,00 zł
szt.
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Płyn do dezynfekcji powierzchni SAIKO ZID 1L

5908269290642 Saiko Zid 1L Grapefruit front.png
  • promocja
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 25,00 zł 30,00 zł 25.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Saiko-Med
Kod produktu: EAM00001

Opis

SAIKO ZID 1L - Alkoholowy preparat biobójczy do dezynfekcji powierzchni, sprzętów i wyposażenia w obszarze medycznym, kosmetycznym, spożywczym oraz w gospodarstwach domowych o działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym i wirusobójczym. 

Parametry produktu:

Producent: Saiko-Med

Kraj produkcji: Polska

Objętość netto: 1L

Postać produktu: Ciecz

Zapach: Grapefruit

Substancja czynna: 720g/kg etanolu

Pozwolenie na obrót: 8357/21

EAN: 5908269290642

Przeznaczenie:

Gotowy do użycia preparat do szybkiej dezynfekcji małych powierzchni i miejsc trudno dostępnych w obszarze medycznym - obiektach służby zdrowia (w tym na oddziałach noworodkowych i dziecięcych), szpitalach, gabinetach lekarskich i stomatologicznych, przychodniach zdrowia, domach opieki, sanatoriach, w obiektach użyteczności publicznej, w gabinetach usługowych - salonach fitness i SPA, salonach fryzjerskich i kosmetycznych, gabinetach masażu, hotelach, obiektach gastronomicznych i w przemyśle spożywczym. Preparat przeznaczony jest również do dezynfekcji powierzchni maszyn i urządzeń jak również do dezynfekcjo powierzchni mających i niemających kontaktu z żywnością takich jak blaty, stoły, szafki, klamki, uchwyty, parapety, szyby, fotele itp.; do dezynfekcji sprzętu sportowego, fitness akcesoriów fryzjerskich i kosmetycznych. Preparat posiada pełne działanie bakteriobójcze, prątkobójcze (w tym prątków gruźlicy), grzybobójcze i wirusobójcze (w tym SARS COVID 2) 

Sposób użycia:

Roztwór jest od razu gotowy do użycia. Aplikacja za pomocą spryskiwania lub przecierania. Dezynfekowaną powierzchnię należy całkowicie pokryć preparatem przy użyciu spryskiwacza z odległości 30 cm i pozostawić do wyschnięcia lub polać powierzchnię dbając o całkowite pokrycie dezynfekowanego obszaru, następnie przetrzeć powierzchnię jednorazowym czyściwem / ręcznikiem papierowym. Sprzęty i powierzchnie po wykonanej dezynfekcji, nie wymagają spłukiwania wodą. Dezynfekcję należy prowadzić w temperaturze pokojowej (ok. 20 stopni C) w odpowiednim czasie kontaktu zgodnym z badaniami mikrobiologicznymi.

Zalecenia:

- Używać preparat bez rozcieńczenia,

- nie stosować na powierzchniach wrażliwych na działanie alkoholi, 

- powierzchnia dezynfekcyjna powinna pozostać wilgotna na czas ekspozycji, 

- przed rozpoczęciem procesu dezynfekcji urządzenia elektryczne musza być odłączone od zasilania, 

- gorące powierzchnie powinny zostać schłodzone przed aplikacją produktu.

Badania mikrobiologiczne:

Bakterie (w tym MRSA) - 15 sekund wg normy EN 13727, wg normy 13697 1 minuta; 

Grzyby (C.albicans) - 15 sekund (Aspergillus brasiliensis - i.e. zarodniki czarnej pleśni) - 15 sekund wg normy 13624, wg normy EN 13697 1 minuta;

Prątki (M. tarrae) - 30 sekund, 1 minuta (M. avium), 1 minuta wg normy EN 14348;

Wirusy - pełne działanie wirusobójcze ( Polio, Adeno, Noro wtym wirusy otoczkowe HAV, HBC, HCV, HIV, Herpesvirdae, koronawirusy w ty SARS Cov 2) 15 sekund wg normy EN 14476.

Warunki przechowywania:

Przechowywać wyłącznie w oryginalnym, zamkniętym i właściwie oznakowanym pojemniku. Przechowywać w dobrze wentylowanym miejscu, w temperaturach od 5 do 25 stopni C. Dopuszczalne jest krótkotrwałe ( do 7 dni) przechowywanie produktu w zakresie temperatur od -15 do 40 stopni C. Przechowywać z dala od źródeł ciepła i otwartego ognia. Nie wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Unikać utleniaczy, mocnych kwasów i zasad.

Postępowanie z odpadami:

Odradza się zrzutu produktów do cieków wodnych i kanalizacji. Odpady produktu i zanieczyszczone opakowania przekazywać do utylizacji uprawnionym firmom. Pozostałości składować w oryginalnych pojemnikach. Utylizować zgodnie zobowiązującymi przepisami. Opróżnione i oczyszczone opakowanie nadają się do odzysku energii lub recyklingu zgodnie z obowiązującym prawem.

Środki ostrożności i pierwsza pomoc:

Objawy w wyniku zatrucia mogą wystąpić dopiero po narażeniu, w związku z czym w razie wątpliwości, bezpośredniego narażenia na produkt chemiczny lub przeciągającego się złego samopoczucia należy skonsultować się z lekarzem i pokazać etykietę/opakowanie produktu. Przez wdychanie: produkt nie został sklasyfikowany jako niebezpieczny w przypadku jego wdychania, ale pomimo to w razie stwierdzenia objawów zatrucia zaleca się usunąć poszkodowanego z miejsca narażenia oraz zapewnić mu dostęp świeżego powietrza i spokój. Jeżeli objawy nie ustąpią, należy wezwać pomoc lekarską. Przez kontakt ze skórą: W razie kontaktu ze skórą zaleca się oczyścić narażone miejsce bieżącą wodą i neutralnym mydłem. W razie zmian skórnych (piekący ból, zaczerwienienie, wysypka, pęcherze), należy udać się do lekarza z etykietą/opakowaniem produktu. Przez kontakt z oczami: Obficie płukać oczy wodą o temperaturze pokojowej przez 15 minut. Nie dopuścić do tego, aby poszkodowany tarł lub zamykał oczy. Jeżeli poszkodowany nosi soczewki kontaktowe, należy je usunąć o ile nie są przyklejone do oka, w przeciwnym  razie można spowodować dalsze obrażenia. We wszystkich przypadkach, po umyciu poszkodowanego, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem i pokazać mu etykietę/opakowanie produktu. Przez połknięcie/aspirację: w razie połknięcia, skonsultować się z lekarzem pokazując mu etykietę/opakowanie produktu. 

Dodatkowe informacje: przeznaczone dla użytkowników profesjonalnych, dotyczące środków ostrożności wymaganych przy pracy z produktem Saiko Zid Grapefruit (Dezyseptin), ubocznych skutków stosowania, zasad udzielania pierwszej pomocy, bezpiecznego postepowania z odpadami produktu i opakowaniem, znajdują się w karcie charakterystyki.

Ostrzeżenia: 

-Wysoce łatwopalna ciecz i pary. - Działa drażniąco na oczy. -Przechowywać z dala od źródeł ciepła, gorących powierzchni, źródeł iskrzenia, otwartego ognia i innych źródeł zapłonu. Nie palić. -Podjąć działania zapobiegające wyładowaniom elektrostatycznym. -Stosować rękawice ochronne/odzież ochronną/ochronę oczu/ochronę twarzy. -W przypadku dostania się do oczu: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać. -Przechowywać w dobrze wentylowanym miejscu. -Zawartość/pojemnik usuwać do odpowiednio oznakowanych opakowań na odpady, zgodnych z obowiązującymi przepisami.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl