Producenci

Chusteczki do dezynfekcji powierzchni SAIKO WIPES 100 szt.

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 16,00 zł 16.00
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Saiko-Med
Kod produktu: EAM00003

Opis

SAIKO WIPES 100 szt.  - Alkoholowe chusteczki do mycia i szybkiej dezynfekcji powierzchni, nieinwazyjnych sprzętów i wyposażenia w obszarze medycznym, kosmetycznym, spożywczym oraz w gospodarstwach domowych o działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym i wirusobójczym. 

Parametry produktu:

Producent: Saiko-Med

Kraj produkcji: Polska

Objętość netto: 100 sztuk zawiera 173 g preparatu nasączającego.

Postać produktu: Włókninowe nasączone chusteczki

Zapach: Limonene

Substancja czynna: 100 g zawiera: 40 g – propan-2-ol (CAS:67-63-0), 20 g – etanol, 0,39 g – aminy, n-C10-16-alkilotrimetylenodi – produkty reakcji z kwasem chlorooctowym, 0,25 g – chlorek didecylo-dimetyloamoniowy.

Pozwolenie na obrót:

EAN: 5907626636192

Przeznaczenie:

Chusteczki włókninowe do szybkiej dezynfekcji małych powierzchni i miejsc trudno dostępnych w obszarze medycznym - obiektach służby zdrowia (w tym na oddziałach noworodkowych i dziecięcych), szpitalach, gabinetach lekarskich i stomatologicznych, przychodniach zdrowia, domach opieki, sanatoriach, w obiektach użyteczności publicznej, w gabinetach usługowych - salonach fitness i SPA, salonach fryzjerskich i kosmetycznych, gabinetach masażu, hotelach, obiektach gastronomicznych i w przemyśle spożywczym. Preparat przeznaczony jest również do dezynfekcji powierzchni maszyn i urządzeń jak również do dezynfekcjo powierzchni mających i niemających kontaktu z żywnością takich jak blaty, stoły, szafki, klamki, uchwyty, parapety, szyby, fotele itp.; do dezynfekcji sprzętu sportowego, fitness akcesoriów fryzjerskich i kosmetycznych. Preparat posiada pełne działanie bakteriobójcze, prątkobójcze (w tym prątków gruźlicy), grzybobójcze i wirusobójcze (w tym SARS COVID 2) 

Sposób użycia:

Chusteczkę wyjąć z opakowania i przetrzeć nią powierzchnię. Dokładnie zamknąć wieczko puszki. Po otwarciu opakowania zużyć w ciągu 21 dni. Nie używać jeśli chusteczka jest sucha. Nie stosować na powierzchniach wrażliwych na działanie alkoholi (np. szkło akrylowe). Produkt przeznaczony do użycia przez profesjonalnego użytkownika. 

Zalecenia:

- nie stosować na powierzchniach wrażliwych na działanie alkoholi, 

- powierzchnia dezynfekcyjna powinna pozostać wilgotna na czas ekspozycji, 

- przed rozpoczęciem procesu dezynfekcji urządzenia elektryczne musza być odłączone od zasilania, 

- gorące powierzchnie powinny zostać schłodzone przed aplikacją produktu.

Badania mikrobiologiczne / skuteczność:

Bakteria i grzyby (C. albicans) wg EN 16615:30 sek.*, 1 min. 

Bakterie (w tym MRSA) wg: EN 1276:30.*, 1 min., EN 13727:30 sek.*, EN 13697:30 sek.*, 1 min. 

Grzyby (C. albicans) wg: EN1650:30 sek.*, 1 min., EN 13624:30 sek.*. 

Prątki gruźlicy (M. terrae)wg: EN 14348:30 sek.*, 1 min. 

Wirusy (HBV, HCV, HIV, Vaccinia, BVDV, wirus grypy, Herpes simplex, Ebola) wg: DVV/RKI: 30 sek. Wirus Rota wg: EN 14476:30 sek*. Wirus Adeno wg: EN 14476:1 min.*. (*niskie obciążenie organiczne).

 

Warunki przechowywania:

Przechowywać wyłącznie w oryginalnym, zamkniętym i właściwie oznakowanym pojemniku. Przechowywać w dobrze wentylowanym miejscu, w temperaturach od 5 do 25 stopni C. Dopuszczalne jest krótkotrwałe ( do 7 dni) przechowywanie produktu w zakresie temperatur od -15 do 40 stopni C. Przechowywać z dala od źródeł ciepła i otwartego ognia. Nie wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Unikać utleniaczy, mocnych kwasów i zasad.  

Postępowanie z odpadami:

Odradza się zrzutu produktów do cieków wodnych i kanalizacji. Odpady produktu i zanieczyszczone opakowania przekazywać do utylizacji uprawnionym firmom. Pozostałości składować w oryginalnych pojemnikach. Utylizować zgodnie zobowiązującymi przepisami. Opróżnione i oczyszczone opakowanie nadają się do odzysku energii lub recyklingu zgodnie z obowiązującym prawem.

Środki ostrożności i pierwsza pomoc:

Łatwopalna ciecz i pary. Działa drażniąco na oczy. Może spowodować senność lub zawroty głowy. Działa szkodliwie na organizmy wodne, powodując długotrwałe skutki. Przechowywać z dala od źródeł ciepła, gorących powierzchni, źródeł iskrzenia, otwartego ognia i innych źródeł zapłonu. Nie palić. Stosować rękawice ochronne / odzież ochronną / ochronę oczu / ochronę twarzy. W PRZYPADKU DOSTANIA SIĘ DO OCZU: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać. W przypadku utrzymania się działania drażniącego na oczy: Zasięgnąć porady / zgłosić się pod opiekę lekarza. 

Dodatkowe informacje: przeznaczone dla użytkowników profesjonalnych, dotyczące środków ostrożności wymaganych przy pracy z produktem Saiko Wipes, ubocznych skutków stosowania, zasad udzielania pierwszej pomocy, bezpiecznego postepowania z odpadami produktu i opakowaniem, znajdują się w karcie charakterystyki.

Ostrzeżenia: 

-Wysoce łatwopalna ciecz i pary. - Działa drażniąco na oczy. -Przechowywać z dala od źródeł ciepła, gorących powierzchni, źródeł iskrzenia, otwartego ognia i innych źródeł zapłonu. Nie palić. -Podjąć działania zapobiegające wyładowaniom elektrostatycznym. -Stosować rękawice ochronne/odzież ochronną/ochronę oczu/ochronę twarzy. -W przypadku dostania się do oczu: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać. -Przechowywać w dobrze wentylowanym miejscu. -Zawartość/pojemnik usuwać do odpowiednio oznakowanych opakowań na odpady, zgodnych z obowiązującymi przepisami.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl